WOŚP

Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy umówią wizytę w Sztabie za pomocą aplikacji Booksy

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już 31 stycznia. Wyjątkowa sytuacja związana z pandemią koronawirusa skłoniła Fundację do poszukiwania nowych pomysłów na organizację wydarzenia oraz wdrożenia skutecznych rozwiązań w kwestii bezpieczeństwa. O komfort kwestujących zadba Booksy, polski startup dostarczający aplikację do rezerwacji wizyt, za pomocą której wolontariusze umówią się do swoich Sztabów, m.in. w celu oddania puszki czy odbioru pakietu wolontariusza. Booksy umożliwia również użytkownikom dorzucenie się do puszki WOŚP bez wychodzenia z domu.

W celu usprawnienia procesu odbioru pakietów wolontariusza (puszki, identyfikatora, maseczek i flagi) czy oddawania puszek w Sztabach, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zdecydowała się sięgnąć po nowe rozwiązanie, które zapewni wolontariuszom bezpieczeństwo podczas tegorocznego Finału. W aplikacji Booksy pojawiła się zupełnie nowa kategoria ze Sztabami WOŚP. Każdy wolontariusz, którego Sztab zdecydował się to rozwiązanie, będzie mógł sprawnie umówić wizytę online, rezerwując ją za pomocą aplikacji. Na wdrożenie rozwiązania zdecydowało się wiele sztabów, m.in. w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Poznań, ale również w mniejszych miejscowościach.

Możliwość umówienia wizyty online niweluje ryzyko wystąpienia kolejek w Sztabach, co jest szczególnie ważne w czasie pandemii. Rozwiązanie gwarantuje więc wolontariuszom poczucie bezpieczeństwa i komfortu oraz usprawnia proces załatwiania wszelkich formalności zarówno w dniu Finału, jak i w trakcie przygotowań do wydarzenia.

Wsparcie na linii Sztab-wolontariusz to nie jedyny sposób, w jaki Booksy włączy się w tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Startup umożliwi również użytkownikom przekazanie wybranej kwoty do puszki WOŚP za pośrednictwem aplikacji. Cała zebrana suma zostanie przesłana bezpośrednio na konto 29. Finału WOŚP a ci, którzy zdecydują się grać razem z WOŚP za pomocą Booksy, będą mogli zrobić to wygodnie, bez wychodzenia z domu i za pomocą aplikacji, która towarzyszy im na co dzień.

Środki zebrane podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przekazane oddziałom dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W tegorocznej zbiórce udział weźmie blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbierających pieniądze, które zostaną następnie rozliczone w blisko 1 400 Sztabach, w tym kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie. Możliwość umówienia wizyty w Sztabie za pośrednictwem aplikacji to pierwsze na taką skalę rozwiązanie w historii Finałów WOŚP.