Jak Polki dbają o urodę latem

Jak Polki dbają o urodę latem

Booksy, twórca największej na świecie aplikacji do rezerwacji online usług z sektora zdrowia i urody, przedstawił dane na temat preferencji Polek w kwestii dbania o urodę latem. Sprawdzono po jakie zabiegi kobiety sięgają najczęściej, ile czasu i pieniędzy zostawiają w salonach beauty oraz kiedy najchętniej rezerwują i realizują wizyty.

3 najczęściej wybierane usługi

Jak wynika z danych Booksy, kobiety najczęściej dokonują rezerwacji na manicure hybrydowy (19% wszystkich rezerwacji). Na drugim miejscu znajduje się pedicure hybrydowy (7%). Trzecie miejsce należy natomiast do strzyżenia (6%). Zauważamy, że zdecydowany prym wiedzie tak zwana “hybryda”.

Co sprawia, że manicure i pedicure hybrydowy jest tak chętnie rozchwytywany przez Polki? Znana polska stylistka paznokci, Marzena Kanclerska, wyjaśnia co takiego kryje się w hybrydzie:

Kobiety kochają hybrydę! No ale jak jej nie kochać? Manicure wykonywany tą metodą schnie błyskawicznie, jest niesamowicie trwały (nie odpryskuje i nie ściera się!), lśni pięknie przynajmniej przez dwa tygodnie (nigdy nie matowieje!). Kolory są niesłychanie intensywne i nie tracą nic ze swojej świeżości nawet jeśli myjemy ręce kilkanaście razy dziennie (nie szkodzą mu też środki dezynfekujące), zmywamy naczynia czy budujemy zamki z nadmorskiego piasku. Ten ideał sprawdza się równie dobrze na stopach. Hybrydowy komplet to doskonały wybór nie tylko na wakacje!

Zabiegi wykonywane latem przez kobiety

Ze statystyk Booksy wynika, że oczyszczona i promienna cera jest ważną częścią wakacyjnych tygodni. Wśród zabiegów na twarz, Polki najchętniej umawiają się na oczyszczanie twarzy (12% rezerwacji w zabiegach na twarz) i peeling kawitacyjny (11%). Kobiety również dbają o to, by pozbyć się niechcianych włosków, dlatego umawiają się na depilację twarzy (12%).

Jak pokazują wyniki, depilacja ciała także stanowi ważną kwestię podczas letnich dni. Wśród zabiegów na ciało to właśnie depilacja woskiem (27% rezerwacji w zabiegach na ciało) jest najczęściej rezerwowaną usługą. Tuż za nią jest depilacja pastą cukrową (11%). Kobiety ponadto chętnie rezerwują wizyty na zabiegi na cellulit (11%).

Nie od dziś wiadomo, że kobiety przykładają dużą uwagę do wyglądu włosów. Wśród zabiegów na włosy wygrywa strzyżenie (74% rezerwacji w zabiegach na włosy). Klientki salonów fryzjerskich nie zapominają także o farbowaniu włosów (7%) .Natomiast sombre blond (3,5%) jest najczęściej wybieraną usługą koloryzacyjną.

Brwi i rzęsy odgrywają dużą rolę w dbaniu o urodę. Okazuje się, że Polki najczęściej wybierają hennę brwi (29% rezerwacji w zabiegach na brwi i rzęsy). Drugą chętnie rezerwowaną usługą, jest przedłużanie rzęs (27%). Niewiele rzadziej Polki umawiają sięna regulację brwi (24%).

Jeśli chodzi o dbanie o paznokcie, to kobiety stawiają na manicure hybrydowy (49% rezerwacji w kategorii paznokcie). Uznaniem cieszy się również manicure klasyczny (9%) oraz paznokcie żelowe (8%). Z kolei dbanie o stopy dla Polek wiąże się z pedicurem hybrydowym (19%), pedicurem klasycznym (12%). Na trzecim miejscu, daleko za poprzednikami, plasuje się pedicure leczniczy (0,3%).

Najlepsza pora na dbanie o urodę

Jak wynika z danych Booksy, kobiety najchętniej planują wizyty w salonach beauty zgodnie z tygodniem roboczym. Największy ruch w aplikacji i na stonie booksy.com odnotowuje się w poniedziałki o godzinie 11:00. Czyli klientki rozpoczynają tydzień od umówienia się na zabieg, a kończą go wizytą w salonie najchętniej w piątek o godzinie 16.

Ile kobiety inwestują w dbanie o urodę?

Czas, jaki kobiety średnio poświęcają podczas jednej wizyty w salonie beauty to 1 godzina i 15 minut. Natomiast średnia kwota, którą zostawiają za wykonanie usługi wynosi 101,23 zł.

O BOOKSY

Booksy to polski startup założony w 2013 r. z siedzibą w San Francisco, oferujący platformę do rezerwacji wizyt online dla użytkowników i program do rozwijania biznesu dla usługodawców. Dzięki aplikacji i stronie Booksy.com użytkownicy m.in. Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Brazylii, RPA i Polsce mogą rezerwować wizyty online u swoich ulubionych fryzjerów, barberów i kosmetyczek, a od niedawna także w nowych kategoriach, utworzonych na rynku polskim, takich jak finanse czy telekomunikacja. W 2020 roku firma połączyła się z Versum, tworząc kompleksowe narzędzie do zarządzania salonami urody, obecne w ponad 100 krajach na całym świecie. W wyniku fuzji obu firm, powstanie największy na świecie marketplace dla branży hair&beauty z którego skorzysta blisko 13 milionów klientów salonów fryzjerskich, gabinetów kosmetycznych oraz SPA.