Booksy rusza z pierwszą ogólnopolską kampanią i zachęca klientów do rezerwowania online

Booksy rusza z pierwszą ogólnopolską kampanią i zachęca klientów do rezerwowania online

Booksy, firma oferująca aplikację do rezerwacji wizyt w branży hair & beauty, rusza właśnie z pierwszą ogólnopolską kampanią, w której zachęca klientów do porzucenia tradycyjnych metod rezerwacji wizyt i postawienia na wygodę rezerwacji online. Zakres działań obejmuje kampanię digital (w tym m.in. online video i działania display) oraz kampanię outdoor.

Pierwsza, ogólnopolska kampania marki to odpowiedź na potrzebę edukowania klientów w zakresie rezerwacji online oraz możliwość dotarcia do osób, które wciąż rezerwują wizyty w tradycyjny sposób. Booksy podkreśla wygodę swojego rozwiązania, oszczędność czasu oraz możliwość porównania wielu ofert z branży beauty.

Kochamy wszystkie rozwiązania, które ułatwiają nam życie, dlatego w Booksy stawiamy przede wszystkim na to, aby w najnowszej kampanii przekonać tych, którzy nie korzystali jeszcze z naszej aplikacji, że rezerwacje online to prawdziwa wygoda i oszczędność czasu. – mówi Marta Piórkowska, Senior Marketing Manager w Booksy. Dodatkowo w 2021 roku znacząco poszerzyliśmy ofertę, dzięki czemu użytkownicy znajdą na naszej platformie tysiące nowych salonów i kolejne kategorie usług dostępnych w swojej okolicy. 

Kampania, która potrwa do końca roku i która realizowana jest w Internecie, obejmie m.in. największe portale (m.in. Interia, Wp.pl, OLX, Pudelek, Onet.pl), YouTube, Vinted, platformy społecznościowe (TikTok) oraz mailingi do określonych grup konsumentów. Spot nakręcony w Warszawie, przeznaczony będzie do Internetu oraz social mediów. W listopadzie marka rozpoczyna również kampanię OOH w trzech polskich miastach – Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Booksy zapowiada również rozszerzenie działań promocyjnych w nadchodzącym roku.

Spot promujący markę, stworzony został w dwóch wersjach, skierowanych do kobiet i mężczyzn. Kamera w każdym ze spotów skupia się na głównym aktorze bądź aktorce, którzy w dźwięcznym monologu wymieniają benefity wynikające z korzystania z aplikacji Booksy.

Koncepcją kreatywną i przygotowaniem kreacji, w tym produkcją spotów, zajęła się agencja Spot and Dot. Za planowanie i zakup mediów online odpowiada agencja Sales & More, natomiast mediami offline zajął się dom mediowy MediaHub.

O BOOKSY

Booksy to polski startup założony w 2013 r. z siedzibą w San Francisco, oferujący platformę do rezerwacji wizyt online dla użytkowników i program do rozwijania biznesu dla usługodawców. Dzięki aplikacji i stronie Booksy.com użytkownicy m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Brazylii, RPA i Polsce mogą rezerwować wizyty online u swoich ulubionych fryzjerów, barberów i kosmetyczek, a od niedawna także w nowych kategoriach, utworzonych na rynku polskim, takich jak finanse czy telekomunikacja. W 2020 roku firma połączyła się z Versum, tworząc kompleksowe narzędzie do zarządzania salonami urody, obecne w ponad 100 krajach na całym świecie. W wyniku fuzji obu firm, powstanie największy na świecie marketplace dla branży hair&beauty, z którego tylko w 2021 skorzysta blisko 13 milionów klientów salonów fryzjerskich, gabinetów kosmetycznych oraz SPA.