Psychologowie ruszają z bezpłatną pomocą psychologiczną online dla osób dotkniętych wojną. Booksy udostępnia im swoją aplikację za darmo

Psychologowie ruszają z bezpłatną pomocą psychologiczną online dla osób dotkniętych wojną. Booksy udostępnia im swoją aplikację za darmo

Tysiące psychologów ruszyło z pomocą w postaci wsparcia psychologicznego dla osób dotkniętych wojną w Ukrainie. Wobec tego Booksy zdecydowało się bezpłatnie udostępnić swoją aplikację do rezerwacji wizyt i prowadzenia porad w formie telekonferencji wszystkim specjalistom chcącym nieść pomoc. Dzięki temu każda osoba szukająca pomocy może znaleźć specjalistę na stronie akcji, umówić się na wizytę i uzyskać wsparcie. Teleporady umówione przez Booksy dostępne są m.in. w języku ukraińskim, rosyjskim oraz angielskim i odbywają się za pośrednictwem platformy Zoom.

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na wsparcie psychologiczne dla osób dotkniętych konfliktem zbrojnym w Ukrainie, Booksy uruchomiło dedykowany profil, zrzeszający  specjalistów chcących świadczyć bezpłatną pomoc w tym trudnym czasie. Startup aglomeruje w jednym miejscu osoby zajmujące się zawodowo psychologią, które chcą wspierać Ukraińców. Konsultacje odbywają się online w formie telekonferencji w kilku językach do wyboru.

Z profesjonalnego wsparcia skorzystać mogą zarówno uchodźcy wojenni, jak i osoby mieszkające na stałe w Polsce czy innych krajach. Konsultacja w formie online umożliwia dotarcie również do osób przebywających w Ukrainie, które chciałaby skorzystać z pomocy psychologa. Każdy, kto zawodowo zajmuje się psychologią może założyć darmowy profil w Booksy i dołączyć do akcji. Wystarczy uzupełnić formularz kontaktowy.

Zadaliśmy sobie sobie pytanie, jak oprócz wsparcia finansowego i rzeczowego możemy jeszcze pomóc? Zauważyliśmy przy tym, że wśród tysięcy osób dotkniętych skutkami wojny rośnie ogromna potrzeba wsparcia psychologicznego, a z drugiej strony wielu znakomitych terapeutów jest gotowych go udzielać. Dlatego zdecydowaliśmy się udostępnić psychologom Booksy bezpłatnie, aby w łatwy sposób połączyć tych, którzy chcą nieść pomoc z tymi, którzy jej potrzebują. Dzięki temu obie strony w łatwy sposób mogą do siebie dotrzeć i niezależnie od miejsca, w którym się aktualnie znajdują umówić się na teleporadę – mówi Marta Piórkowska, Senior Marketing Manager

Jak skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologicznej?

Wszystkie osoby dotknięte wojną w Ukrainie i zainteresowane otrzymaniem wsparcia psychologicznego, mogą zarezerwować termin na bezpłatną konsultację, która odbywa się online w formie telekonferencji. Filmik instruktażowy poniżej.
Aby zarezerwować bezpłatną pomoc psychologiczną online, wystarczy:
1. Wejść na stronę –>  http://dlaukrainy.booksy.com/
2. Wybrać gabinet psychologiczny, język i termin wizyty.
3. W umówionym terminie kliknąć w otrzymany link do spotkania. Link wysyłany jest na adres e-mail. Link znajduje się również w szczegółach wizyty na koncie w Booksy.