Booksy i Versum

Booksy globalnym liderem po fuzji z Versum

Liderzy rozwiązań dla salonów urody – Booksy i Versum – sfinalizowali fuzję spółek. Tym samym powstaje największa na świecie platforma dla branży hair&beauty, z której korzysta blisko 13 milionów użytkowników.

Konkurujące dotąd Booksy i Versum – do którego należy portal rezerwacyjny Moment.pl, podjęły decyzję o połączeniu spółek i dalszej współpracy pod wspólną marką Booksy. Obecnie jest ona najchętniej wybieraną aplikacją do rezerwacji na świecie w App Store i Google Store. W wyniku fuzji w Polsce powstał globalny lider oprogramowania do zarządzania salonami i największy na świecie marketplace dla branży hair&beauty. W przyszłym roku obsłuży blisko 100 mln wizyt o wartości ponad 10 miliardów złotych.

„Motywem decyzji była chęć szybszego zwiększenia skali, przewag konkurencyjnych na globalnym rynku i zapewnienia sobie pozycji niekwestionowanego lidera, jeśli chodzi o marketplace dla branży hair&beauty.”  – komentują Stefan Batory i Sebastian Maśka – założyciele Booksy i Versum.

„Współpraca dotychczasowych rywali oznacza dla nas możliwość połączenia doświadczenia i wiedzy, zbieranych latami przez obie firmy. Jest ewenementem i niezbitym dowodem na to, że razem można osiągnąć więcej.” – podkreślają wspólnicy.

„Polska długo czekała na swojego take-away, jak szwedzki Spotify, czy holenderski Booking.com. Jesteśmy przekonani, że ten krok znacząco nas do tego zbliżył.” – dodaje Stefan Batory.

W następstwie fuzji do zarządu Booksy dołączą założyciele Versum – Sebastian Maśka i Paweł Kantyka. Będą odpowiadać za rozwój nowych rynków i produktu do zarządzania salonami. Połączone zespoły będą liczyły blisko 500 osób i będą razem pracowały nad rozwojem produktu i oferty.

Branża hair & beauty w Polsce

Wartość rynku usług hair&beauty w samej Polsce szacuje się na blisko 60 miliardów złotych. Działa tu ponad 130 tysięcy salonów urody* – fryzjerów i kosmetyczek, SPA, gabinetów medycyny estetycznej, odnowy biologicznej, masażu tatuażu i wielu innych. Większość z nich to małe i średnie firmy, zatrudniające od 1-10 pracowników.