Przemek Barszcz nowym Country Managerem Booksy

Przemek Barszcz, dotychczasowy Head of Sales, przejął stery w polskim Booksy wraz  z początkiem września 2023 r. Nowy Country Manager zapowiada, że razem z zespołem  nie zamierza zwalniać tempa w drodze o tytuł decacorna. 

Booksy w ciągu kilku lat podbiło polski rynek beauty i doprowadziło do cyfrowej rewolucji,  w wyniku której setki tysięcy fryzjerów, kosmetyczek i barberów porzuciło papierowe kalendarze na rzecz rezerwacji online. Spółka może pochwalić się również tym, że już ponad 5,5 mln użytkowników w Polsce umawia wizyty właśnie przez aplikację. Moim priorytetem jest kontynuowanie strategii dynamicznego rozwoju Booksy oraz umacnianie pozycji lidera w branży rezerwacji online. Naszą sprawdzoną receptą jest koncentracja na potrzebach klientów, dlatego  w najbliższym czasie skupimy się na projektach zapewniających im jak największe wsparcie  w prowadzeniu i rozwijaniu biznesu – mówi nowy Country Manager.

Przemek Barszcz będzie miał również okazję wykorzystać swoje doświadczenie  w pozycjonowaniu Booksy jako największego marketplace’u do rezerwacji wizyt online – zarówno  w branży beauty, jak i wśród nowych kategorii rozwijanych w ostatnich latach takich jak zdrowie, sport, a nawet usługi dla zwierząt. Zarządzanie kalendarzem wizyt czy pozyskiwanie nowych klientów to wyzwania nie tylko fryzjera czy kosmetyczki, ale każdego usługodawcy, dlatego będziemy kontynuować nasze otwarcie w kierunku nowych kategorii biznesowych – dodaje Country Manager Booksy.

Zmiana na stanowisku związana jest z odejściem z firmy Łukasza Szymaka, który po 5 latach pracy w roli Country Managera postanowił przekazać stery Booksy w dobre ręce. Przemek Barszcz jako Head of Sales (2018-2023) był natomiast do tej pory odpowiedzialny za zarządzanie kilkudziesięcioosobowym zespołem i strategię sprzedaży w kanałach offline i online oraz za relacje z klientem biznesowym. Przemek dołączył do Booksy w momencie, w którym dopiero na poważnie rozpoczynaliśmy podbój polskiego rynku, dzięki temu zna naszą organizację od podsta  i doskonale rozumie potrzeby klientów. Jestem pewien, że świetnie sprawdzi się w nowej roli – mówi Stefan Batory, Co-founder i CEO Booksy.

Przed dołączeniem do Booksy Przemek Barszcz przez ponad dekadę związany był ze spółkami z branży e-commerce, w tym Grupą Pracuj, gdzie odpowiadał za zarządzanie regionalnymi zespołami sprzedażowymi i koordynowanie sprzedaży produktów z obszaru employer brandingu.