Movember 2020

Movember 2020. Booksy namawia do zapuszczania wąsów w listopadzie

W listopadzie 2020 roku wystartowała akcja Movember, której celem jest podnoszenie świadomości mężczyzn w zakresie profilaktyki raka jąder i prostaty. Symbolem akcji są wąsy, które mężczyźni zapuszczają przez cały miesiąc po to by, sprowokować do dyskusji na temat męskiego zdrowia i skłonić mężczyzn do regularnych badań. Z tej okazji firma Booksy przygotowała konkurs, w którym nagrodą były vouchery na usługi w barber shopie.

Polski startup będący właścicielem platformy do rezerwacji wizyt online zachęca mężczyzn do włączenia się do akcji Movember, której celem jest zwiększenie świadomości na temat męskiego zdrowia i wykonywania regularnych badań w kierunku wczesnego wykrycia raka jąder i prostaty. Na znak męskiej solidarności i propagowania troski o zdrowie, panowie zapuszczają w listopadzie wąsy, aby tym samym zachęcić innych do włączenia się do akcji.

Z tej okazji platforma Booksy zorganizowała konkurs, w ramach którego uczestnicy publikowali na Instagramie zdjęcia swoich wąsów z #booksymovember2020 oraz udzielili odpowiedzi na pytanie: “Jak zachęciłbyś swojego kolegę do regularnych badań profilaktycznych?”. Autorzy najlepszych odpowiedzi otrzymali vouchery do zrealizowania w dowolnym barber shopie, który dostępny jest na stronie www.booksy.com. Szczegóły i regulamin konkursu dostępne pod adresem: http:/booksy.info/regulaminkonkursu

Temat zdrowia i urody jest dla Booksy szczególnie ważny. Dzięki platformie Booksy 10 milionów użytkowników może zarezerwować wizytę online do 400 tysięcy usługodawców. Wśród nich znajdują się m.in przedsiębiorstwa, które dbają o wygląd i dobre samopoczucie swoich klientów.  Dlatego nie mogło zabraknąć wsparcia Booksy dla ruchu społecznego Movember. Booksy zachęca mężczyzn do włączenia się do akcji, zarówno poprzez zapuszczenie wąsów oraz wykonanie badań, tym samym zwraca uwagę na znaczenie profilaktyki nowotworowej i prowadzenie zdrowego stylu życia.